İzmir Kuşadası

Kuşadası Hakkında

Kuşadası, Aydın iline bağlı ilçedir. Kuşadası, uçsuz bucaksız sahilleri ile ünlüdür. En meşhur  yerlerinden biri Güvercinada Kalesidir.

İzmir Havalimanı Kuşadası  seyahatleriniz ister, tatil ister iş amaçlı olsun konforlu yolculuk etmek için sizleri Vip araçlarımız ile güvenli bir şekilde transfer gerçekleştirmektedir. Sahil Vip Transfer  sizi istediğiniz lokasyona zamanında güvenli bir şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kuşadası, kruvaziyer  turizminin en popüler ve yoğun olduğu bir ilçe. Limanda lüks gemiler, özellikle yazın ekonomiye oldukça katkıda bulunmaktadır. Bu gemilerdeki turistler Kuşadası esnafından alışveriş yapıp, Efes Antik Kenti’ne ve Meryem Ana’nın evine ziyaret gerçekleştirirler.

Gezilecek yerlerin başında, Kuşadası Bazaar, Efes Antik Kenti, Meryem Ana’nın evi, Milli Park ve Şirince köyü günü birlik turlarına dahil edilebilmektedir. Kişiye özel, Kuşadası Sahil Vip Transfer hizmeti ile de bu turları, konforlu ve keyifli geçirebilirsiniz. Kuşadası’nın diğer bir aktivitesi de aquaparklardır. Biri  Adaland diğeri Aquafantasy’dir. Pamucak  sahiline yakın Avrupa’nın en büyük aquaparklarıdır. İzmir Havalimanı’ndan  bu eğlence merkezlerine ulaşımda  Sahil Vip Transfer ile yapacağınız seyahat, daha da keyifli olacaktır. Seyahatleriniz daha konforlu ve güvenli olması bakimindan tüm araçlarımız rutin bakımı ve temizliği yapılarak  transfere çıkmaktadır.

Kuşadası’nın tatil merkezlerine baktığımızda, Davutlar  ve Güzelçamlı başta geliyor. Doğası, denizi, temiz havası, ormanı ile bambaşka bir belde. Davutlar sahilinden, Güzelçamlı limanına  kadar 8 km bisiklet turu da yapabilirsiniz. Merkezdeki plajlar,  Kadınlar  Denizi,Kuştur,sevgi, Pigale Plajı,  Milli park  oldukça bilindik ve mükemmel plajlardır.

Kuşadası Limanı - Fotoğraf: kusadasi.bel.tr
Kuşadası Limanı – Fotoğraf: kusadasi.bel.tr

Milli Park (Kalamaki), doğasıyla muhteşemdir. Girişte Zeus Mağarası bulunuyor. Burada halka açık 4 adet koy bulunmaktadır.  İçmeler; Kumluk plaj,  kalabalık,  günübirlik tatilciler yoğun olur.  Aydınlık koy;  Taşlık, ıssız,  genelde yabancı turistlerin tercih ettiği bir koy.  Kavaklıburun; Taşlık ancak güzel bir koy.  Karasu; En uçta olduğu için deniz oldukça güzel ancak çok kalabalık.

Davutlar  tarafında doğal ürünler yetiştiren,  bir çiftlik içinde  Değirmen  Restoran var.  Burada ata binip, organik ürünler de satın alabiliyorsunuz. Taş binası ve Asma köprüsü ile oldukça doğal bir ortam.   Ayrıca gözleme çeşitleri ile de yemek alternatifi sağlıyor.   Davutlar’da Sevgi Plajı’nın yanında,   Milli Park girişinde de balık yiyebileceğiniz farklı mekanlar bulabilirsiniz.

Kuşadası bilindiği üzere bir yarımada ve adını da Güvercinada adacığından almıştır.   Adanın üzerinde karaya bağlantılı bir yolu olan, Kale bulunmaktadır. Bu kaleyi gezen çok sayı da turist görebilirsiniz.  Kuşadası’nın simgesi haline gelen Güvercinada da denize de girebiliyorsunuz. Yılancı Burnu  Kuşadası’nda denize girilen diğer bir yerdir. Buradaki Beach Club  yıllardan beri varlığını sürdüren ünlülerin de çıktığı lüks bir mekan.

Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı
Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı

Kuşadası görünüşünde beton binalarının fazla olmasının yanında,  aktivitesi bol,  eğlence hayatı hareketli, her daim canlı ve turizm açısından da kalabalık bir merkeze sahiptir. Özellikle yaz aylarında,  canlı ve renkli bir gece hayatına sahip olan Kuşadası’nda   beş yıldızlı lüks oteller çoğunluktadır. Ayrıca bütçeye uygun Apart otel ve pansiyon da bulabileceğiniz tesisler mevcut.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Kuşadası  seyahatinizde, kişiye özel transfer tercihiniz ile,   tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansaray’ını  da gezebilirsiniz. Turistlerin gece eğlence mekanı olduğu gibi rezervasyon da gerekebilir.Kuşadası   Kaleiçi Bazaar gidip de mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Çok hareketli  ve oldukça kalabalıktır. Alışveriş yapmak, hediyelik eşya ve gümüş, antika merakı olanlar için oldukça uygun bir mekan.İç kısımlara Orient Bazaar da denilebiliyor.

Bölgenin en büyük ve açık konseptli alışveriş merkezi  Kuşadası   Alışveriş ve Yaşam Merkezi 2015 yılında açılmıştır.  İçinde  kaliteli ve birbirinden farklı birçok ulusal ve yerli markası ile alışverişin ve yaşamın merkezi halini almıştır. Günümüz şartlarında  araçlarımız hijyen  koşullarına uygun dezenfekte edilmiş olup her yolcu sonrasında  transfer öncesi tekrar dezenfekte edilmektedir.Kuşadası seyahatinizi,  Sahil Vip Transfer hizmeti ile daha da konforlu, güvenli ve keyifli hale  getirebilirsiniz.

İzmir Kuşadası
Başa dön

Bizi Arayın!

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?