İzmir’den Alaçatı’ya Keyifli Bir Yolculuk

Alaçatı hakkında

Çeşme, Ege’nin son yıllarda yükselen turizm yıldızıdır. Alaçatı da Çeşmenin en gözde beldelerinden biridir. Alaçatı, eski taş evlerinin yanısıra butik otellerin ve restoranların olduğu alternatif mekan halini almıştır.

Alaçatı’nın tarihine bakıldığında, 1850 yıllarına dayanır. Ege’den gelen Rumlar, bugünkü muhteşem taş evleri inşa ederek Alaçatı’yı meydana getirmişler. 1924 yılında mübadele ile Alaçatı’ya Kosova, Selanik ve Boşnaklardan oluşan göçmen kasabası halini almıştır. Alaçatı’da zeytincilik, bağcılık, badem, dut ve sakız ağaçlarının tarımı için toprak çok elverişli olmuştur.

Alaçatı transfer, kişiye özel Sahil Vip Transfer hizmeti ile size seyahatinizi daha konforlu sunuyoruz. Çeşme Alaçatı’ya geldiğinizde tepelerde yükselen yel değirmenleri dikkatinizi çeker. Günümüzde bunların bir kısmı restoran ve kafe olarak hizmet veriyor. Ayrıca gün batımını izlemek ve fotoğraf çekimi için yel değirmenleri turistlerin ilgi odağı olmuştur. Ayrıca 1998 yılında Türkiye’nin ilk rüzgar enerji santrali Alaçatı’da kurulmuştur.

Alaçatı’ya Sahil Vip Transfer ile gerçekleştirdiğiniz seyahatinizde taş evlerde, yerli ve yabancı turistlerle karşılaşma imkanı bulabilirsiniz.

Rüzgarı ile dünyanın birçok yerinden sörfçü ağırlayan Alaçatı ve Çeşme Windsurf Dünya Kupası ile sörf turizminde önemli yere sahip. Genel anlamıyla kum, deniz, güneş kombinasyonu ile anılırken daha da keyif alacağınız özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Çeşme Alaçatı transfer özellikle pazarı Cumartesi kurulur. Buraya turist veya kendi halkı dışında Çeşme’den ve civardan da gelen oluyor. Taze sebze, meyve ve çeşitli otların yanı sıra incik boncuk ve ev aksesuarları ile de oldukça zengindir.

Alaçatı’da plajların, sörf okullarının olduğu birbirinden güzel koyları bulunmaktadır. Delikli koy serin suyu ve muhteşem kumu ile oldukça gözdedir. Alaçatı’da yemek ve alışveriş için Hacımemiş ve Kemalpaşa caddesinde çeşitli restoran, kafe, bar ve antika dükkanlarını bulabilirsiniz. Akşam için favori restoranlardan mutlaka rezervasyon yaptırmak gerektirmektedir.

Alaçatı Limanı, yat limanı olarak oldukça ilgi odağı olan bir yer. Port Alaçatı kapsamında yat limanında ev tutulup alınabiliyor. Sörf ve balık tutmak da burada oldukça keyifli.

Tatil planlarınızda Alaçatı seyahati bulunuyorsa kesinlikle güvenli, tecrübeli kaptanlarımız ile Sahil Vip Transferi tercih edebilirsiniz. Konforlu ve güvenli vip transfer hizmeti ile gerçekleştireceğiniz tatilinizi daha da keyifli geçirmenizi sağlayacaktır. İzmir

İzmir’den Alaçatı’ya Keyifli Bir Yolculuk
Başa dön

Bizi Arayın!

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?