İzmir Havalimanı’ndan Aydın’a Yolculuk

Aydın Hakkında

Aydın ili topraklarının verimli olması ile birlikte ,  denize yakın olması ve birçok medeniyetin yaşandığı yerdir.  Aydın’ın çevresinde birçok antik kent,  termal otel,  sahil beldeleri bulunmaktadır.  Tarih ve doğası ile seyahatinizde dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz.  

Aydın seyatinizde gezebileceğiniz yerler arasında , Kuşadası,  Bafa Gölü,  Didim, Tralleis Antik Kenti,  Milet Antik Kenti , Kaplıcalar,  Aphrodisias Antik Kenti,  Arpaz Kalesi,  Zeus Mağarası,  Altınkum Plajı,  Yörük Ali Efe Müzesi görülmeye değer yerlerdir. İzmir Havalimanı’ndan  Aydın’a gerçekleştireceğiniz  seyahatinizde  konforlu ve keyifli bir yolculuğu tercih etmek mümkün. Aydın’a yolculuğunuzda kaliteli transfer hizmeti ile Sahil Vip Transfer size eşlik eder. 

Ege Denizi’nde,  Aydın’ın kıyısı olan Kuşadası , Söke ve Didim turizm de oldukça önemli ilçelerdir. İç bölgede ise arkeolojik ve etnografik değerler ön plandadır.  Aydın’a seyahatinizde,  Buharkent ilçesindeki  termal kaynaklar,    Bozdoğan ilçesindeki Madrasu kaynağı, Atça ilçesi de farklılıkları olan ilçeleri  görmek mümkün.  Ayrıca yörenin ünlü efelerinin müze evlerini de ziyaret edebilirsiniz. 

Aydın’ın  İzmir’den uzaklığı 120km’dir.  Batısı Ege Denizi,  kuzeyi İzmir ve Manisa,  doğusu Denizli ve güneyi Muğla ili ile çevrilidir.  Aydın’ın sahil kesiminde otel,  pansiyon,  apart kamp ve karavan alanları gibi çeşitli konaklama alternatifi bulunmaktadır.  Aydın ilinin mutfağına baktığımızda  Ege bölgesine  özgün zeytinyağı ve otları ile oldukça zengin.  Bunun yanında  Rum, Arap, Kürt, Yörük kültürüne dair izler bulunur. Aydın’da bir çok ilçede festivallere de ev sahipliği yapılmaktadır.  Deve güreşi Festivali,  İncirliova,  Germencik,  Yenipazar,  Kuyucak, Karpuzlu ve Koçarlı ilçelerinde yapılan musabakalarla,  gerçekleşiyor.  Yerli Tohum Takas Şenliği,  milli tohum seferberliğine dönüşmüştür.  Mart ayında gerçekleşir. 

İzmir Havalimanı’ndan Aydın’a transfer hizmeti ile gezebileceğiniz bu mekanlar,  antik şehirler,  sahil beldeleri ve festival alanlarını ziyaret edebilirsiniz.  Seyahatinizi keyifli ve konforlu olarak farklılaştırmak için transfer hizmetinde Sahil Vip Transfer’i tercih edebilirsiniz. 

Bafa Gölü,  Aydın’ın 90km yakınında, bir bölümü  Muğla sınırındadır. Gölün üç tarafı dağlarla , bir tarafı ovalık alanla çevrilidir.  Göl doğadan gelen kaynak su ile besleniyor. Kuş göç yolları olması ile de önemlidir. Gölün içinde de küçük adacıklarla çok eski çağlardan kalma kale,  kilise ve köy kalıntıları bulunmaktadır.  Bununla birlikte Bafa Gölü arkeolojik,  tarihi ve coğrafi olarak eşsiz bir güzelliktir.  

Aydın’ın gece hayatı ilçelerinden  Kuşadası’nda yerli ve yabancı turist sayısı ile oldukça hareketlidir.  Kuşadası’nda Barlar Sokağı ve Kaleiçi Barlar sokağı da turistlerin tercih ettiği yerlerdendir.  Gece kulüplerinin yanı sıra canlı müzik yapan kafe  ve barlar da oldukça ilgi kaynağıdır.  Kuşadası da tarihi ve doğal güzellikleri açısından görülmesi gereken harika bir yerleşim yeridir.  Aydın’a transfer hizmeti ile seyahat eden turistlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken ilçedir.  Özellikle plajları tercih eden tatilcileriçin,  Kadınlar Plajı,  Güvercinada,  Sevgi Plajı bunların başında gelir.  Kuşadası’na yakın Efes Antik Kenti,  Meryem Ana ve Şirince popüler tarihi mekanlardır. 

Didim Aydın’a yaklaşık 100 km uzaklıktaki yerleşim yeridir.  Aydın’a gelen tatilcilerin uğraması gereken diğer bir adres de Didim’dir.  Altınkum Plajı,  kumu ile tercih edilmektedir.  1500’lü yıllardaki kalıntılara rastlanan ve denizden yürüyerek gidilen Saplı Ada,  Faustina Hamamı,  Apollon Tapınağı,  tarihi güzelliklerinden bazılarıdır.  Apollon Tapınağı dünyanın en büyük ve görkemli tapınaklarından biridir.  Güneş, ışık, müzik ve kehanet tanrısı olan Apollon, kökeni Hititlere dek uzayıp giden bir anadolu tanrısıdır. Medusa Heykeli burada yer alır.  Aydın’ın kuzeyinde, şehir merkezinden 1 km uzaklıkta Trallies Antik Kenti ya da Üç Gözler Antik Kenti olarak da bilinir.  Roma dönemine ait agora, hamam, tiyatro bulunur.

Ege’nin bu harika şehri Aydın’a seyahat ederken, kaliteli ve keyifli yolculuk için güvenli ve konforlu transfer hizmeti Sahil Vip Transferi seçebilirsiniz.

 

İzmir Havalimanı’ndan Aydın’a Yolculuk
Başa dön

Bizi Arayın!

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?