İzmir Foça Transfer

İZMİR     FOÇA     TRANSFER

İzmir    Havalimanı’ndan     Foça’ya     transfer     olacak    yolcularımız ,  için     Sahil   Vip   Transfer     ile    size    donanımlı     kadrosu    ve   güvenli,    hızlı    ulaşımı   ile    VIP  hizmeti   sunmaktayız.       İzmir’den   1 saatlik   mesafede  ve   kuzeyde  yer    alan   doğa  harikası    Foça    sizi     tatil   için   bekliyor.    İzmir     Foça    transferinizde,   VIP   transfer  hizmeti    ile   seyehatinizi   daha da   konforlu    hale   getirebilirsiniz.     Masmavi    denizi   ve  huzur   veren  doğal  güzelliği   bulabilirsiniz… 

 Ege ‘nin   en   güzel   tatil   beldelerinden  biri olan   İzmir   Foça,    Yeni  Foça    ve    Eski  Foça    olmak   üzere   iki   bölümden    oluşuyor.    Mavi   denizi,    tarihi  güzellikleri,    mitolojik  yapıları  ile    Foça    İzmir’in   en sakin  tatil  şehridir.   Tatil  planlarınızda   İzmir    Foça   eşsiz güzellikleriyle    size alternatif    olabilir. 

 İzmir     Foça‘ya    transfer    olacak    yolcular    İzmir    Havalimanı‘nda   güvenli,    deneyimli  şoförleri  ve    her   VIP transfer   sonrası    dezenfekte   edilen   araçları     ile    Sahil   VIP Transfer    şirketimiz     ile    karşılanır.    Müşteri    güvenliği    ve    memnuniyeti     her zaman   önceliklidir.      Sahil  VIP  Transfer     kişiye    ve   ailenize   özel     VIP    transfer    olarak    hijyenik ortamda,    güvenli   ve    konforlu    olarak   7/24    VIP    transfer   hizmeti    sunmaktadır. 

İzmir’in   en   farklı   ilçelerinden biri    Foça.    Aslında   ilçeden    çok bir balıkçı   kasabası.   Olsa  olsa butik   ilçe   diye nitelendirebiliriz de.  Turizmle    Foça’yı  bağdaştırmak  pek de doğru olmuyor aslında.    Her ne kadar    İzmir    Foça,    yaz aylarında   bir   sürü   ziyaretçi   ağırlıyor  olsa da,  burası  dış   dünyadan biraz   uzaklarda   bir yer.    Dolayısıyla   diğer     tatil beldeleriyle    kıyaslamak yanlış olur.    Burada alışılagelmiş   tatil  kalıplarından ziyade,    balık ağı ören kadınlar,   çıplak    ayaklarıyla koşan çocuklar  ve sabah  çayını yudumlayan balıkçılar var çünkü.

Foça’ya  inildiğinde   Top Dağı,  üzerinde  tarihi  yel  değirmenleri  bulunuyor.    Kybele  Açıkhava  Tapınağı  M.Ö.  580 yılına uzanır.  Roma  Döneminde  kireç harcı,  Ceneviz  ve Osmanlı dönemi surlarında  Horasan  harcı  kullanılmıştır.  Siren Kayalıkları,   Foça’da   mutlaka görülmesi gereken,    belde ile özdeşleşmiş yerdir.  Homeros  Destanı’nda  adı geçen Siren Kayalıkları,    Foça’ya   adını   veren ünlü    Fok  balıklarının  da  başlıca  yaşam  alanıdır.  Bu   alanda    denize  girmek de yasaktır.  

Foça’nın    önünde  yer  alan  altı  adanın  en  büyüğü  olarak  Orak Adası’dır.  Silüeti  Fok balıklarını andıran  adaların  diğerleri   İncir Adası,  Kartdere  Adası,  Fener  Adası,  Hayırsız  Ada  ve Metalik  Ada’dır.  İncir Adası  özellikle  turistler  ve bölge halkı  için  piknik  alanı  ve plaj  olarak kullanılmaktadır.   Sahil  Vip  Transfer ,   günlük gezi turlarında ,  size ekonomik,  hijyenik  ve  güvenli   araçları ile keyifli   VİP  Transfer  hizmeti     seyahat    imkanı sağlamaktadır.  

 

Foça’nın yöresel yemekleri

Sarmısaklı yoğurdun balığın üzerine dökülmesi ile oluşan ve yoğurt ile balığın bir arada yenilmemesi tezini çürüten yöresel yemeğin adı Yoğurtlu Kupa.  Kaya barbun balığı ile yapılıyor.

Foça’lılar bitki örtüsü zenginliğinden ötürü besleyici otlar ile yaratıcı bir şekilde mutfaklarına yeni listeler eklemişler. Ve bu listelere zamanla yenileri eklenmeye devam ediyor.  Otlu kavurma egenin en büyük zenginliği enginarın, çeşitli otlar ile kavrulmasıyla oluşuyor.

Salatalarda da ot zenginliği ön plana çıkıyor. Ebegümeci, arapsaçı, tarakotu, radika ve turp otu gibi bir çok kişinin ilk defa duyduğu otlar, özel soslar ile salata tabaklarında buluşuyor.

İzmir Foça Transfer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön

Bizi Arayın!

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?